Restauracja obok stoku nie dla narciarzy

górarestauracjaW Polsce przyzwyczailiśmy się już niejako do tego, że absurd pogania absurd. Do kolejnego doszło u stóp Łysej Góry, która jest swoistą mekką dla narciarzy z okolic Sopotu. Przy stoku znajduje się bowiem restauracja, która zakazuje wstępu osobom w butach narciarskich. Sprawą zainteresował się nawet sam prezydent Sopotu, który osobiście doświadczył tego absurdalnego zakazu.


Jacek Karnowski (wspomniany prezydent) zamieścił niedawno na swoim facebookowym profilu wpis dotyczący swojej wyprawy na stok. Po kilku zjazdach postanowił udać się do restauracji, aby coś zjeść, lecz został zaskoczony niemiłą kartką na drzwiach, która informowała o zakazie wstępu w butach narciarskich. Obecny na miejscu portier potwierdził tą informację, a prezydent nie mógł uwierzyć w taki stan rzeczy. Swoje oburzenie pokazało również wielu innych internautów, którzy mieli okazję pojawić się na stoku pod Łysą Górą. Takie prowadzenie biznesu absolutnie nie sprzyja stworzeniu pozytywnej atmosfery na stoku, ani nie przyciąga klientów. Prezydent nawet posunął się do stwierdzenia, że trzeba gdzieś w pobliżu dać miejsce dla konkurencji, która będzie mogła zaprowadzić „porządek” w okolicy stoku narciarskiego.

O komentarz został poproszony właściciel lokalu, lecz nie był on za bardzo rozmowny. Był za to wyraźnie podenerwowany i stwierdził, że narciarze pojawiają się jedynie dwa tygodnie w roku, więc nie zamierza dalej podtrzymywać tego tematu. Pan stwierdził, że nie jest zupełnie zainteresowany rozmową, po czym się rozłączył. Taka sprawa nie przejdzie bez echa, wobec czego sopocki Urząd Miasta zapowiedział już interwencję. Inicjatorem interwencji był oczywiście Jacek Karnowski, dla którego obecna sytuacja ma rangę niesamowitego absurdu. Podobno najemca budynku otrzymał już jasny przekaz, którym będzie już musiał się zainteresować.
Trzeba przyznać, że jest to dosyć niespotykana polityka prowadzenia biznesu w towarzystwie stoku narciarskiego. Restauracje w Warszawie nie mają co prawda takiego problemu, jednak podejrzewam, że nie zachowałyby się w taki sposób. Ogólnie rzecz biorąc, restauracje Warszawa posiada całkiem niezłe, jeżeli mogę wtrącić małą dygresję. Sopot ma mały problem, który powinien jak najszybciej rozwiązać, aby być niczym „dobra restauracja Warszawa”.

Dodaj komentarz